10 نکته برای عکاسی در تابستان – قسمت دوم

Summer-sports-lenzak2

۱۰ نکته برای عکاسی در تابستان – قسمت دوم

در قسمت دوم نکات عکاسی در تابستان به شما ایده های بیشتری خواهیم داد. در این مطلب به عکاسی خودنگاره، سیاه و سفید و ورزش های تابستانه نگاهی خواهیم داشت. از فرصت خود در فصل تابستان برای گرفتن عکس هایی به یاد ماندنی استفاده کنید.

عکسبرداری از تابستانی کودکانه

به تابستان‌های دوران کودکی خود فکر کنید، چه به یاد می‌آورید؟ گشت و گذارتان بر روی دوچرخه جدیدتان؟

یا رفتن به دریا و باغ وحش و تماشای حیوانات و یا دیدار از قلعه‌های باستانی و بستنی که سریعا در دستانتان آب می‌شد.

حالا نوبت فرزندان و نوه‌های شماست تا خاطراتشان را رقم بزنند و عکسبرداری از آن‌ها یک پروژه تابستانه عالی است که مطمئن باشید ۲۰ سال بعد به خاطرش قدردانی خواهید شد.

اگر اعضای کم سن و سالی در خانواده ندارید، خب همچنان می‌توانید خاطرات خود را بازسازی کرده و از آنها عکاسی کنید!

عکس سلفی (خودنگاره) بگیرید

عکاسی در تابستان

عکاسی در تابستان

یکی از بزرگترین مشکلات عکاسان این است که هرگز در عکس‌های خودشان حضور ندارند.

سعی کنید در این تابستان این مشکل را نداشته باشید و از خودتان نیز عکس بگیرید. از گوشی خود استفاده نکنید که آن را جلو خود گرفته و یک عکس معمولی بگیرید.

از دوربین بهتری استفاده نمایید و به ترکیب بندی اهمیت دهید. شما می‌توانید از دکمه شاتر بی سیم و یا سلف تایمر استفاده کنید تا در عکس‌ها حضور یابید. همچنین حتما از فلاش برای عکس‌ها استفاده کنید.

عکاسی تک رنگ یا مونوکروم – monochrome

عکاسی در تابستان

عکاسی در تابستان

آسمان آبی و گل‌های تابستانی همگی سوژه‌های بسیار خوبی برای عکسبرداری در این فصل به حساب می‌آیند ولی نور درخشان خورشید و البته سایه‌های شدید این ماه‌ها تاثیر بسیار خوبی در عکسبرداری به صورت تک رنگ به ویژه در شهرها دارد.

برای اینکه بهترین نتیجه را از این عکس‌ها بگیرید ما توصیه می‌کنیم که از فرمت RAW و JPEG به صورت همزمان استفاده کرده و همچنین تنظیمات Picture Style و یا Picture Control دوربین خود را بر monochrome قرار دهید.

به این صورت صحنه‌ها به صورت سیاه و سفید به تصویر کشیده می‌شوند ولی همچنان می‌توانید بعد از ثبت عکس تغییرات لازم را بر رنگ آن اعمال کنید.

عکسبرداری از ورزشهای تابستانی

عکاسی در تابستان

عکاسی در تابستان

با وجود به پایان رسیدن فصل فوتبال و راگبی ولی همچنان ورزش‌های تابستانه بسیاری وجود دارند که می‌توانند سوژه‌های بسیار خوبی برای عکاسی تابستانه شما به شمار روند.

شما می‌توانید به عکاسی از قایقرانی، موج سواری در سواحل اقیانوسی و کریکت بپردازید و یا اینکه شاید اگر بیشتر جستجو کنید و کمی تحقیق کنید بتوانید یک مسابقه چوگان بازی را پیدا کرده و از آن عکسبرداری نمایید.

ورزش سوژه بسیار جالبی است، البته طرفدارانش نیز می توانند جالب باشند. از یک لنز تله استفاده کنید تا بتوانید سوژه‌ها را به خوبی در آن جا دهید.

کارت پستال خودتان را بسازید

حتی اگر تصمیم به سفری در تابستان ندارید ولی همچنان می‌توانید عکس‌های برای ساخت کارت پستال بگیرید.

در تهیه کارت پستال باید دقت داشته باشید که یک مکان عالی پیدا کرده تا تصویری عالی و زیبا از مکان شما را برایتان به ارمغان آورد و سپس سعی کنید به بهترین شکل آن‌ را ثبت نمایید.

تنها فقط به فکر عکاسی و شروع ساخت کارت پستال نباشید، سعی کنید بهترین زمان روز را انتخاب کنید و به شرایط جوی دقت نمایید. از تجهیزات درستی استفاده کرده و در صورت نیاز فیلتر و یا تکنیکی را برای جلوه بخشی به تصویرتان به کار ببندید.

http://www.ARTCollege.ir

منبع : لنزک

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “۱۰ نکته برای عکاسی در تابستان – قسمت دوم”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت توسط کانون تبلیغاتی نقطه هنر