نمایشگاه +CP ژاپن و لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

P13000923

نمایشگاه +CP ژاپن و لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

* نمایشگاه CP+ ژاپن و لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

نیکون لنز جدیدی با فاصله کانونی ۳۵-۱۸ معرفی کرد این لنز واید برای استفاده عکاسان عامه می باشد و برای حسگرهای فول فریم مناسب است. این در حالی است که سیگما روی لنزهای پر طرفدار خود تغییراتی اعمال کرده است که این طور که معلوم است نسخه های آزمایشی این لنزهاست. همچنین لنز جدید ۳۰ میلی متری مخصوص حسگرهای APS-C نیز توسط Sigma معرفی شده که هنوز بخت آن را نداشته ایم که آنها را تست کنیم. دوربین Sigma DP3 Merrill نیز دوربینی است برای عکاسی پرتره توسط این شرکت معرفی شد.

* لنز نیکون G ED FLNikon AF-S Nikkor 18-35 mm F 3.5/4.5

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنز جدید نیکون ۱۸-۳۵ طراحی لنزهای قدیمی تر نیکون را دنبال می کند. از بخش دهانه به آرامی بزرگ تر می شود و به دهانه ۷۷ میلی متر می رسد. در لبه آن بخش برجسته مدل های AF-D دیده نمی شود. جایگاه این لنز در بین لنزهای نیکون از کنترل های بیرونی آن قابل فهم است. تنها سوئیچ M/A و A که برای لنزهای AF-S بسیار استاندارد است. مدل G تنها ۱۵ گرم از مدل موجود سنگین تر است که باز هم در این رده سبک محسوب می شود. البته این را مدیون ساخت غیر فلزی لنز است. نیکون در لنزهای رده بالای خود از فلز استفاده می کند.

* لنز سیگما Sigma 30mm F1.4 DC

لنز سیگما ۳۰mm F/1.4 برای سالهای مدیدی به عنوان یک لنز معمولی پرایم که مخصوص APS-C می باشد توسط کاربران استفاده می شده اما سیگما امروز آن را مجدداً طراحی کرده و تغییراتی در آن اعمال کرده است. این لنز از سری «Art» سیگما می باشد که کیفیت بالایی را تولید می کند برای رسیدن به این هدف کیفیت اپتیک ها و طراحی ظاهری شامل تغییراتی شده است. چنین اپتیکالی لنز جدید نیز کاملاً عوض شده است. با وجود فورمالاسیون پیچیده تر لنز جدید سایز زیاد تغییر نکرده است. طول آن ۳ میلی متر افزایش یافته و قطر ۳ میلی متر کمتر شده و همچنان خوش دست باقی مانده است. با توجه به اینکه Sigma 30 mm جدید تنها یک نمونه پیش تولیدی بود نمی توانستیم آن را تست کنیم.

* لنز سیگما Sigma 60mm F/2.8 DN

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

 : لنز ۶۰mm F/2.8 DN بیشتر به حسگرهای APS-C می‌خورد. حتی روی بدنه دوربین میکرو ۴:۳ هوشمندانه و خوش اندازه به نظر می .

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

  : قیمت آن نیز نسبت به لنز الیمپوس ۷۵mm F/1.8 پایین تر است (البته اگر یک استاپ روشنایی بیشتر را در نظر نگیریم.)

سیگما همچنین لنزهای اصلاح شده سری DN را به نمایش گذاشت که لنز ۶۰mm F/2.8DN یک مدل جدید در میان آنها بود. بیشتر بدنه لنزهای جدید توسط رینگ فوکوس پوشیده شده بود که از همان سانتی متر اولیه لنز تا پایان آن رینگ فوکوس است. نرمی و استکاک قبلی چرخش رینگ فوکوس در این مدل ها دیده نمی شد که شاید بزرگتر شدن سطح مقطع رینگ فوکوس باعث آن شده باشد. هنوز بحث قیمتی روی لنزهای جدید نیست اما امیدواریم که در برابر لنزهای کنونی و موجود قیمت های معقولی داشته باشند در حالی که دیافراگم ۲٫۸ خیلی شگفت انگیز نیست طراحی های اپتیکال تله سنتریک باید کیفیت خوبی ارائه دهند. و لنز ۶۰mm F/2.8 می تواند لنزی خوب برای عکاسی پرتره بر روی حسگر های APS-C و مایکرو ۴:۳ باشد.

* دوربین سیگما Sigma DP3 Merrill

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

 دوربین Sigma DP3 بزرگترین دوربین سری DPبا طویل ترین لنز موجود روی این سری است.

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما

: لنز ۵۰mm F/2.8 روی دوربین عمق میدان های آنچنانی ایجاد نمی کند اما می تواند سوژه را کی از پس زمینه جدا کند.

سیگما اولین شرکتی است که حسگرهای بزرگ را روی دوربین های کوچک گذاشت. این حرکت شجاعانه در سری دوربین های DP صورت گرفت. ساختار حسگر ۱۴X3MP نوع Foreon مدل DP جدید نشان می دهد که مشخصات دوربین جدید با سری های قدیمی تر کاملاً تفاوت کرده است. زیرا اپتیک دارای طراحی جدیدی برای فرمت بزرگتر APS-C شده است. مدل جدیدی DP Merrill نشان داد که چه قدر با مدل های قبلی تفاوت دارد. فوکوس سریع و پاسخگویی بالا نسبت به مدل های قبلی قابل قیاس نیست. لنز ۷۵mm با دیافراگم F/2.8 شاید کمی عجیب به نظر برسد اما همانطور که می دانید برای حسگرهای APS-C بسیار خوب است و برای پرتره عالی است. عکس ها نشان می دهند که جزئیات مانند حسگر نام آشنای Foreon و میزان جداسازی سوژه از پس زمینه مناسب است. اما فرای این موضوع قبل از آنکه یک نمونه از این دوربین را تست نکنیم نظر خاصی نمی دهیم.

http://www.ARTCollege.ir

منبع : پارس کانن

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نمایشگاه +CP ژاپن و لنزهای جدیدی از نیکون و سیگما”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت توسط کانون تبلیغاتی نقطه هنر