معرفی دوربین سونی Sony A7R II

Sony-A7R-II2

معرفی دوربین سونی Sony A7R II

دوربین سونی Sony A7R II

دوربین سونی Sony A7R II

شرکت سونی به تازگی از مدل پیشروی جدید دوربین های بدون آینه فول فریم خود، یعنی دوربین عکاسی سونی Sony A7R II، رونمایی کرده است. این دوربین بدون آینه جدید که مجهز به اولین سنسور تصویر Exmor R CMOS پشت روشن فول فریم با رزلوشن ۴۲٫۴ مگا پیکسل دنیاست، به دلیل استفاده از ۳۹۹ نقطه فوکوس خودکار تشخیص فاز بر روی سنسور تصویر قادر است نسبت به مدل A7R اصلی به فوکوس خودکار سرعت بالایی حداکثر تا ۴۰% سریع تر دست یابد. سنسور تصویر ۴۲٫۴ مگا پیکسل این دوربین سیستم کامپکت پیشرو و پرچمدار، طراحی لنز تعبیه شده بر روی تراشه بدون شکاف را با پوشش ضد انعکاس بر روی سطح شیشه محافظ سنسور ترکیب می کند تا بازده جمع آوری نور سنسور را افزایش دهد، نتیجه این طراحی حساسیت به نور بالا همراه با نویز پایین و یک دامنه پویایی گسترده است. این امر باعث می شود دوربین دیجیتال سونی Sony A7R II قادر باشد در دامنه حساسیت به نور ISO 100-25600 عکس بگیرد، که تا ISO 50-102400 نیز قابل افزایش است. این دوربین بدون آینه پیشروی جدید شرکت سونی مجهز به یک سیستم لرزه گیر تصویر ۵ محوره ابتکاری است که برای سازگاری با ظرفیت عکاسی رزلوشن بالای این دوربین، تنظیم دقیق و بهینه شده است. علاوه بر این، این سیستم لرزه گیر ۵ محوره به خوبی با لنزهای Sony Alpha مجهز به OSS سازگار است تا حداکثر لرزه گیری و وضوح ممکن را فراهم کند. دوربین عکاسی بدون آینه فول فریم دارای لنز قابل تعویضSony A7R II در اواخر تابستان امسال با قیمت ۳۲۰۰ دلار عرضه خواهد شد.

Sony A7R II، دوربین عکاسی بدون آینه پیشروی جدید شرکت سونی با ویژگی های بسیار پیشرفته

شرکت سونی به تازگی اقدام به رونمایی از جدیدترین دوربین عکاسی بدون آینه فول فریم پرچمدار خود، موسوم به آلفا Sony A7R Mark II، کرده است. این دوربین سیستم کامپکت دارای لنز قابل تعویض مجهز به اولین سنسور تصویر Exmor R CMOS پشت روشن فول فریم دنیاست، که عکاسی رزلوشن بالا ( بارزلوشن مفید تقریبا ۴۲٫۴ MP پیکسل ) و حساسیت به نور بالا ( قابل افزایش تا ISO 102400 ) را ارائه می کند و به یمن برخورداری از ۳۹۹ نقطه فوکوس خودکار تشخیص فاز بر روی سنسور تصویر نسبت به مدل A7R اصلی عملکرد فوکوس خودکاری تقریبا ۴۰% سریع تر را فراهم می کند.

دوربین سونی آلفا Sony A7R II همچنین مجهز به یک سیستم لرزه گیر ۵ محوره داخلی است که از مدل بسیار معروف و تحسین شده α۷ II وام گرفته شده است و قادر به ضبط فیلم های ۴K با چند فرمت مختلف است، از جمله فرمت های Super 35mm ( بدون ترکیب پیکسلی ) و فول فریم؛ که از این نظر در بین دوربین های عکاسی دیجیتالی اولین مدل در دنیاست که این ویژگی را ارائه می کند. علاوه بر این، این دوربین سیستم کامپکت پیشرو و پرچمدار جدید شرکت سونی مجهز به یک منظره یاب الکترونیکی XGA OLED Tru-Finder اصلاح شده است که بالاترین بزرگنمایی دنیا در بین منظره یاب های الکترونیکی ( بزرگنمایی ۰٫۷۸x ) را ارائه می کند.

رزلوشن بالا، حساسیت بهنور بالا، و سرعت واکنش بالا

سنسور تصویر تازه طراحی شده CMOS پشت روشن ۴۲٫۴ MPدوربین عکاسی Sony A7R II پیشرفته ترین، کارآمدترین و رزلوشن بالاترین سنسور تصویر فول فریمی است که شرکت سونی تا کنون ساخته است، و این امکان را برای دوربین دیجیتال سونی آلفا Sony A7R II فراهم می کند به سطوح جدیدی از کیفیت، حساسیت و سرعت واکنش برسد. در گذشته، بسیاری از تولید کنندگان مجبور بودند به هنگام طراحی یک دوربین و مدل جدید بین رزلوشن بالا و سرعت بالا یا رزلوشن بالا و حساسیت به نور بالا تنها یکی را انتخاب کنند. دوربین سونی آلفا A7R II به خاطر سنسور تصویر ابتکاری خود این محدودیت را از بین برده است.

سنسور تصویر ۴۲٫۴ MPدوربین عکاسی دیجیتال سونی A7R II طراحی لنز تعبیه شده بر روی تراشه بدون فاصله ( یا شکاف ) و پوشش ضد انعکاس نور بر روی سطح شیشه محافظ سنسور تصویر را با یکدیگر ترکیب کرده است تا بازدهی جمع آوری نور به اندازه قابل ملاحظه ای افزایش یابد، که نتیجه این طراحی عملکرد حساسیت بالا با نویز پایین و ایجاد دامنه پویایی وسیع است. این امر این امکان را برای این دوربین بدون آینه فول فریم فراهم می کند در دامنه ISO خیره کننده ای برابر با ۲۵۶۰۰-۱۰۰ که تا ISO 50-102400 قابل افزایش است، قادر به گرفتن تصویر باشد.

علاوه بر این، ساختار پشت روشن این سنسور تصویر فول فریم جدید، همراه با افزایش مدارات الکترونیکی و طراحی سیم کشی مسی، سرعت انتقال ( اطلاعات ) سریع تری را امکان پذیر کرده و باعث می شود بتوان محتوای تصویری را با رزلوشن بالا بدون قربانی کردن حساسیت به نور، به تصویر کشید. از طرف، در این سنسور تصویر جدید در دوربین سونی Sony A7R II اطلاعات می توانند در مقایسه یا مدل A7R با نرخ تقریبا ۳٫۵ برابر سریع تر از سنسور خارج شوند.

دوربین عکاسی سونی آلفا A7R II که مدل ایده آلی برای مجموعه گسترده و متنوع لنزهای Sony FE ( لنزهای دارای مانت یا پایه نصب E که با دوربین های عکاسی فول فریم ۳۵mm سازگار هستند ) است، مجهز به یک موتور پردازش تصویر BIONZ X است که این امکان را فراهم می کند عکس ها و تصاویر از دوربین با جزئیات بسیار بالا و نویز پایین به تصویر کشیده شوند. از طرف دیگر، در این دوربین سیستم کامپکت پیشروی جدید از فیلتر پایین گذر اپتیکال نیز استفاده نشده است، که این امر تضمین می کند که صحنه ها و مناظر با نهایت رزلوشن و وضوح ممکن به تصویر کشیده می شوند.

دوربین عکاسی دیجیتال سونی آلفا A7R II مجهز به یک شاتر با لرزش پایین بسیار با دوام است که در مقایسه با مدل قبلی از حرکت های شاتر ۵۰% کمتر لرزش ایجاد می کند، و عمر اسمی آن تقریبا ۵۰۰۰۰۰ شات است. این دوربین جدید همچنین مجهز به حالت Silent Shooting یا عکسبرداری بی صدا است تا امکان گرفتن عکس به صورت بی صدا و بدون ارتعاش یا حرکت سنسور تصویر را فراهم کند.

سنسور تصویر جدید بکار رفته در دوربین دیجیتال سونی A7R II مجهز به ۳۹۹ نقطه فوکوس خودکار تشخیص فاز در سطح کانونی است – بزرگ ترین سطح پوشش فوکوس خودکار بر روی یک سنسور تصویر فول فریم دنیا – که برای رسیدن به واکنش فوکوسی که در حدود ۴۰% سریع تر از مدل اصلی است در کنار سیستم فوکوس خودکار تشخیص کنتراست ۲۵ نقطه دوربین کار می کند. دوربین عکاسی سونی آلفا A7R II از یک الگوریتم تشخیص حرکت پیشرفته بهره می برد که برای رسیدن به حداکثر سرعت ۵ فریم در ثانیه در عکاسی متوالی همراه با فوکوس خودکار ب یک سیستم Fast Hybrid AF ( سیستم فوکوس خودکار هیبریدی یا ترکیبی سریع ) ترکیب شده است.

علاوه بر این، سیستم فوکوس خودکار تشخیص فاز در سطح کانونی در دوربین سونی آلفا A7R II نیز هنگامی که لنزهای دارای پایه نصب یا مانت Sony A از طریق آداپتورهای لنز LA-EA3 یا LA-EA بر روی این دوربین بسته شوند، به خوبی با این لنزها کار می کند. این ویژگی این امکان را برای کاربران فراهم می کند از پوشش فوکوس خودکار بسیار وسیع ۳۹۹ نقطه فوکوس تشخیص فاز سطح کانونی، سرعت واکنش سرع و عملکرد رهگیری سوژه بالا با مجموعه متنوع تری از لنزها استفاده کنند. این اولین باری است که سیستم فوکوس خودکار یک دوربین بدون آینه می تواند با لنزهایی که در اصل برای دوربین های عکاسی DSLR طراحی شده اند به عملکرد بالا و بسیار خوبی برسد.

سیستم لرزه گیر ۵ محوره اصلاح شده برای رزلوشن ۴۲٫۴ MPدوربین عکاسی Sony A7R II

دوربین عکاسی پرچمدار جدید سونی آلفا Sony A7R II مجهز به یک سیستم لرزه گیری ۵ محوره ابتکاری است که برای ساپورت ظرفیت عکسبرداری رزلوشن بالای این دوربین تنظیم دقیق و بهینه شده است. این سیستم پیشرفته که شبیه به سیستمی است که همراه با مدل بسیار معروف و تحسین شده α۷ II عرضه شد، لرزش های دوربین را در طول گرفتن تصویر در راستای ۵ محور اصلاح می کند، از جمله لرزش های زاویه ای ( پیچ و انحراف ) که معمولا به هنگام استفاده از یک لنز تله فوتو ایجاد می شوند، لرزش های شیفت ( محورهای ایکس و ایگرگ ) که با افزایش بزرگنمایی تصویر مشهودتر می شوند، و لرزش های دورانی ( رول یا غلت ) که معمولا به هنگام ضبط فیلم ایجاد می شوند. این سیستم جبران لرزش دوربین معادل گرفتن تصویر با سرعت شاتری تقریبا ۴٫۵ گام سریع تر است.

علاوه بر این، این سیستم لرزه گیر ۵ محوره به خوبی با لنزهای Sony α مجهز به سیستم لرزه گیر اپتیکال Steady Shot (OSS) سازگار است تا ثبات و وضوح تصویر بسیار بالایی را فراهم کند، در حالی که از طریق یک آداپتور لنز سازگار نیز به خوبی با لنزهای Sony α بدون سیستم لرزه گیر داخلی کار می کند. از تاثیرات تثبیت تصویر را می توان از طریق نمای زنده بر روی LCD یا منظره یاب الکترونیکی OLED دوربین پیش نمایش گرفت.

قابلیت ضبط فیلم های ۴K با کیفیت بسیار بالا

قابلیت های خیره کننده فیلم برداری دوربین عکاسی سونی Sony A7R II شامل قابلیت ضبط فیلم با کیفیت ۴K ( با رزلوشن QFHD 3840 x 2160 پیکسل ) در دو حالت کراپ Super 35mm و فول فریم می شود. در حالت Super 35mm، دوربین با قرائت پیکسل کامل بدون ترکیب پیکسلی اطلاعات بسیار زیادی را از منطقه ای تقریبا برابر با ۱٫۸x رزلوشن ۴K جمع آوری می کند و برای تولید فیلم های ۴K با حداقل میزان مویر و «دندانه» از اطلاعات با فرکانس نمونه گیری بالا، نمونه گیری می کند ( که به آن اصطلاحا Oversampling یا بیش نمونه گیری گفته می شود ). در حالت فول فریم، دوربین دیجیتال سونی A7R II برای ضبط فیلم های ۴K از پهنای کامل سنسور تصویر ۳۵ میلی متری خود استفاده می کند، که این امر این امکان را برای کاربران فراهم می کند از قدرت تفکیک افزایش یافته این سنسور بهره ببرند. این دوربین بدون آینه جدید اولین دوربین عکاسی دیجیتالی دنیاست که این قابلیت ضبط فیلم های ۴K فول فریم در داخا دوربین را ارائه می کند.

دوربین عکاسی سونی A7R II در طول ضبط فیلم از کدک پیشرفته XAVC S7 استفاده می کند، که در طول ضبط فیلم های ۴K از بیت ریت ۱۰۰ Mbps و در طول ضبط فیلم های فول HD از بیت ریت ۵۰ Mbps استفاده می کند. علاوه بر این، دوربین عکاسی Sony A7R II مجهز به مجموعه ای قابلیت ها برای ساپورت یک روش کار فیلم برداری حرفه ای است، از جمله ویژگی های Picture Profile، S-Log Gamma و S-Gamut، فیلم برداری با فریم ریت ۱۲۰ فریم در ثانیه با کیفیت HD (720p)، تایم کد، خروجی HDMI تمیز ( غیر فشرده ) و غیره.

طراحی ارتقاء یافته، کارکرد آسان و مطئمن

دوربین بدون آینه فول فریم جدید دوربین دیجیتال سونی Sony A7R II مجهز به یک منظره یاب الکترونیکی XGA OLED Tru-Finder ارتقاء یافته با یک لنز غیرکروی دو طرفه است که برای پیش نمایش و پخش تصویر بسیار شفاف در تمام منطقه نمایش بالاترین بزرگنمایی منظره یاب دنیا برابر با ۰٫۷۸x را ارائه می کند. در این منظره یاب، برای کاهش بازتاب های ناخواسته که در گرفتن عکس تداخل ایجاد می کند، از پوشش ZEISS T Coating نیز استفاده شده است. دوربین عکاسی سونی Sony A7R II از یک بدنه بسیار مستحکم با حال و هوای کاملا حرفه ای برخوردار است که از جنس آلیاژ سبک و مقاوم منیزیوم ساخته شده است، و در مقایسه با مدل قبل از خود از یک دستگیره و دکمه شاتر با طراحی مجدد برخوردار است. این دوربین همچنین مکانیسم جدیدی را برای قفل کردن پیچ حالت های عکاسی یا نوردهی دوربین، و مجموعه گسترده ای از کنترل ها و دکمه های دارای قابلیت تغییر کاربری به صورت سفارشی برای انطباق کامل کارکرد دوربین با سبک عکاسی کاربران مختلف را ارائه می کند.

دوربین سونی Sony A7R II مجهز به سیستم Wi-Fi داخلی به همراه قابلیت NFC یا ارتباطات میدان نزدیک بوده و با نرم افزار PlayMemories Mobile شرکت سونی که برای سیستم های عامل اندروئید و iOS موجود است، و مجموعه رو به رشد نرم افزارهای PlayMemories Camera، که مجموعه ای قابلیت های ابتکاری و خلاقانه را به دوربین اضافه می کنند، کاملا سازگار است. به عنوان مثال، افزونه نرم افزار Angle Shift جدید که این امکان را برای کاربران فراهم می کند حرکت پنینگ، خم و زوم را بدون نیاز به تجهیزات عکاسی اضافی یا نرم افزارهای رایانه ای به تصاویر تایم لپس اضافه کنند، قابلیت عکاسی تایم لپس یا گذر زمان را برای کاربران فراهم می کند.

از سوی دیگر، شرکت سونی از یک مانیتور LCD جدید مدل CLM-FHD5، یک مانیتور ایده آل برای گرفتن فیلم در کنار دوربین عکاسی دیجیتال سونی Sony A7R II، نیز رونمایی کرده است. مانیتور CLM-FHD5 که یک مانیتور LCD فول HD از نوع ۵٫۰ کامپکت و کوچک است برای رسیدن به فوکوس دقیق دارای قابلیت های بزرگنمایی و قله فوکوس، قابلیت های رنگ کاذب و مارکر تراز ویدئویی برای تنظیم کردن نوردهی و دستیار نمایش S-log برای کمک به عکسبرداری S-Log است.

دوربین عکاسی بدون اینه فول فریم جدید با مجموعه رو به رشد لنزهای دارای پایه نصب یا مانت لنز Sony α سازگار است، که در حال حاضر شامل ۶۳ لنز مختلف است؛ از جمله ۱۲ لنز EF فول فریم استاندارد. شرکت سونی قصد دارد تا اوایل سال ۲۰۱۵ میلادی ۸ لنز جدید دیگر را به مجموعه لنزهای فول فریم EF خود اضافه کند، که باعث می شود مجموع این لنزهای فول فریم به عدد ۲۰ و مجموع لنزهای Sony α به بیش از ۷۰ لنز مختلف برسد

http://www.ARTCollege.ir

منبع : پارس کانن

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “معرفی دوربین سونی Sony A7R II”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت توسط کانون تبلیغاتی نقطه هنر