رونمایی از دوربین عکاسی Panasonic Lumix DMC-GX8

Panasonic-LUMIX-DMC-GX81

رونمایی از دوربین عکاسی Panasonic Lumix DMC-GX8

دوربین عکاسی Panasonic Lumix DMC-GX8

دوربین عکاسی Panasonic Lumix DMC-GX8

شرکت پاناسونیک به تازگی از دوربین عکاسی سیستم کامپکت ( بدون آینه دارای لنز قابل تعویض ) Panasonic Lumix DMC-GX8 رونمایی کرده است. این دوربین بدون آینه جدید سری Gشرکت پاناسونیک اولین سیستم لرزه گیر Dual I.S ( سیستم لرزه گیر دوبل ) شرکت پاناسونیک، یک سنسور تصویر ۲۰٫۳ مگا پیکسل، یک LVF ( منظره یاب الکترونیکی نمای زنده ) بزرگ و قابل خم و ویژگی ضبط فیلم های ۴K را ارائه می کند. این دوربین عکاسی سیستم کامپکت حدید برای ارائه کیفیت تصویر خارق العاده مجهز به یک سنسور تصویر Digital Live MOS با رزلوشن ۲۰٫۳ مگا پیکسل است. دوربین عکاسی پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 با ترکیب کردن یک سیستم لرزه گیر اپتیکال از نوع شیفت لنز و یک سیستم لرزه گیر داخل بدنه ( از نوع شیفت سنسور تصویر ) موسوم به Body Image Stabilizer قادر است برای تولید تصاویر عاری از تارشدگی حتی لرزش های شدید دست را نیز اصلاح و جبران کند. موتور پردازش تصویر Venus Engine این دوربین همراه با یک سی پی یو دو هسته ای نیز امکان پردازش سیگنال با سرعت بالا حداکثر تا ۸ فریم در ثانیه ( با حالت فوکوس خودکار تک شات ) و ۶ فریم در ثانیه ( با حالت فوکوس خودکار پیوسته ) را فراهم می کند. دوربین پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 از ماه آینده میلادی در دو رنگ سیاه و نقره ای در چهار کیت مختلف به بازار عرضه می شود. قیمت این دوربین به همراه کیت لنز ۱۲-۳۵mm f/2.8 تقریبا ۱۸۰۰ پوند، همراه با لنز ۱۴-۱۴۰mm تقریبا ۱۴۰۰ پوند، همراه با کیت لنز ۱۴-۴۲mm در حدود ۱۱۵۰ پوند و برای بدنه خالی تقریبا ۱۰۷۰ پوند است.

این دوربین جدید با داشتن بدنه کامپکت و قابل حمل برای آن دسته از عکاسان و کاربرانی مناسب است که دوست دارند در حال حرکت عکاسی و فیلم برداری کنند و همچنین عکاسان خیابانی، حرفه ای و آماتور نیز از سبک های عکاسی مختلفی که این دوربین پرکاربرد ارائه می کند، لذت خواهند برد. از سوی دیگر، دوربین دیجیتال پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 دارای مجموعه گسترده ای از حالت ها و قابلیت های عکاسی ابتکاری با طرز کار اسان است، که این امکان را برای عکاسان فراهم می کنند دید هنری خود در عکاسی را با کنترل هر چه بیشتر بر روی تنظیمات و مولفه های اصلی عکاسی به تصویر کشیده و با دیگران به اشتراک بگذارند.

کیفیت خارق العاده در تک تک شات ها

دوربین پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 برای رسیدن به یک کیفیت تصویر خارق العاده در اکثر موقعیت های عکاسی مجهز به یک سنسور تصویر Digital Live MOS با رزلوشن ۲۰٫۳ مگا پیکسل است. این سنسور تصویر قادر است تک تک شات ها را با حداقل میزان نویز به تصویر بکشد، حتی در محیط های کم نور و تاریک و سطح ارتقاء یافته غلظت نور این سنسور تصویر باعث افزایش دقت تصویر، به همراه دامنه پویایی بالاتر برای بازتولید طبیعی تر رنگ ها، می شود.

قابلیت عکاسی این دوربین جدید در نور کم با مجهز بودن به یک موتور پردازش تصویر Venus Engine که با حداقل میزان نویز قادر به تولید تصاویر و عکس های رزلوشن و حساسیت بالا است، ارتقاء یافته است. این عملکرد ارتقاء باقته از بین بردن بلوک های نویزی که قبلا تشحیص دادن آنها دشوار بود را امکان پذیر میکند، که این امر این امکان را برای کاربران و عکاسان فراهم می کند تصویری تولید کنند که دقیقا با چیزی که از میان لنز دیده می شود یکسان است.

قابلیت گرفتن عکس ها و تصاویر شفاف و شارپ به صورت مدام و یکنواخت ویژگی اصلی دوربین عکاسی پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 است، و این ویژگی با اولین سیستم لرزه گیر Dual I.S دنیا بیش از پیش ارتقاء یافته است. این دوربین جدید قادر است با ترکیب کردن یک سیستم لرزه گیر اپتیکال از نوع شیفت لنز ( تعبیه شده در لنزی که بر روی دوربین بسته می شود ) و یک سیستم لرزه گیر تعبیه شده در داخل بدنه دوربین با یکدیگر برای تولید تصاویر عاری از تارشدگی در اثر لرزش دوربین از زاویه واید گرفته تا زوایای عکاسی تله و حتی در نور کم، شدیدترین لرزش های دست را نیز اصلاح و جبران کند.

از طرف دیگر، موتور پردازش تصویر Venus Engineهمراه با سی پی یو دو هسته ای خود قادر به پردازش سیگنال های ارسالی از سنسور تصویر با سرعت بالا است و نتیجه این عملکرد سرعت بالا این است که دوربین عکاسی Panasonic Lumix DMC-GX8 قادر است در حالت عکاسی متوالی سرعت بالا با حداکثر سرعت ۸ فریم در ثانیه ( همراه با فوکوس خودکار تک شات ) و ۶ فریم در ثانیه ( همراه با فوکوس خودکار پیوسته یا دائم ) عکسبرداری کرده، این امکان را برای عکاسان فراهم کند بر روی سوژه های سریع فوکوس کرده و آنها را با دقت و سهولت به تصویر بکشند. از طرف دیگر این قابلیت باعث ارتقاء بازتولید رنگ همراه با ارزیابی دقیق تک تک فریم ها و شات ها می شود، و نه تنها خود رنگ، بلکه میزان غلظت و روشنایی را نیز ارزیابی و تحلیل می کند.

ضبط فیلم های ۴K همراه با کنترل کامل بر روی مولفه های تصویربرداری

یکی از ارتقاء های قابل ملاحظه و مهم دوربین دیجیتال پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 نسبت به مدل GX7 ارائه قابیلت ضبط فیلم های ۴K در این دوربین است. این دوربین جدید قادر به ضبط فیلم های فوق العاده روان و رزولوشن بالای QFHD 4K با رزلوشن ۳۸۴۰ x 2160 پیکسل با حداکثر سرعت ۲۵ فریم در ثانیه ( ۵۰Hz ) یا ۲۴ فریم در ثانیه در فرمت MP4 است، و همچنین فیلم های فول HD با رزلوشم ۱۹۲۰ x 1080 پیکسل با حداکثر سرعت ۶۰ فریم در ثانیه ( ۵۰Hz ) در فرمت AVCHD Progressive یا MP4 (MPEG-4 / H.264) همراه با فوکوس خودکار تمام وقت.

از سوی دیگر، دوربین دیجیتال پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 در حالت ضبط فیلم های ۴K قابلیت ۴K Photo را نیز ارائه می کند که این ویژگی این امکان را برای شما فراهم می کند از فیلم های ۴K خود عکس های ۸ مگا پیکسل را همراه با کنترل کامل و دقت بالا استخراج کنید، در نتیجه می توانید حتی لحظه های خارق العاده ای که در یک چشم برهم زدن از دست می روند را با کیفیت بالا به تصویر بکشید.

ویژگی ۴K Photo دوربین عکاسی دیجیتال پاناسوینک Panasonic Lumix DMC-GX8 به صورت استاندارد در این دوربین ارائه شده است و قابلیت های متعددی را برای کاربران فراهم می کند، از جمله قابلیت های ۴K Burst Shooting، ۴K Burst (Start/Stop) و ۴K Pre-burst. این ویژگی ها و قابلیت های پیشرفته که برای اولین بار در دوربین عکاسی Panasonic DMC-G7 ارائه شدند این امکان را برای شما فراهم می کنند با برش زدن تک تک فریم های دقیق مورد نظر خود از فیلم های ۴Kلحظه های حساس را در قالب عکس های با کیفیت به تصویر بکشید.

ویژگی ۴K Burst Shooting یا تصویربرداری انفجاری ۴K این امکان را فراهم می کند بتوانید به مدت ۳۰ دقیقه به صورت پیوسته با حداکثر سرعت ۳۰ فریم در ثانیه تصویر بگیرید، و دقیقا مثل حالت عکاسی متوالی برای این کار تنها لازم است که دکمه شاتر دوربین را در وضعیت پایین نگه دارید. ویژگی ۴K Burst (Start/Stop) عکسبرداری متوالی را با یک بار فشار دادن دکمه شاتر شروع کرده و آن را با فشار دوم آن متوقف می کند، که برای گرفتن تصویر از فرصت ها و لحظه هایی مناسب است که به زمان انتظار بیشتری نیاز دارند. قابلیت ۴K Pre-burst نیز به طور خودکار یک ثانیه قبل و بعد از فشرده شدن دکمه شاتر ۳۰ فریم را به تصویر می کشد، و برای به تصویر کشیدن بهترین لحظه ۶۰ فرصت را برای شما فراهم می کند.

دوربین عکاسی پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 مجهز به یک منظره یاب الکترونیکی زنده ( دارای نمای زنده ) یا Live View Finder (LVF) با رزلوشن ۲۳۶۰ کیلو نقطه است که به میزان ۹۰ درجه به سمت بالا باز می شود تا آزادی عمل بالایی را در کادربندی شات ها برای کاربران فراهم کند. صفحه نمایش OLED استفاده شده برای این منظره یاب و همچنین صفحه نمایش اصلی دوربین همچنین برای به تصویر کشیدن سوژه های سریع یا گرفتن فیلم همراه با کنترل کامل سرعت واکنش بالایی را فراهم می کند، در حالی که کنتراست بسیار بالای ۱۰۰۰۰:۱ آن نیز بدون سوختن هایلات ها یا مهار سایه ها باز تولید رنگ بسیار خوبی را فراهم می کند. چشمی الکترونیکی این دوربین جدید با داشتن بزرگنمایی ۱٫۵۴x یا ۰٫۷۷x در مقیاس دوربین های ۳۵ میلی متری دارای بزرگ ترین بزرگنمایی در بین دوربین های سری LUNIX G این تولید کننده است. صفحه نمایش عقب دوربین دیجیتال پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 نیز یک صفحه نمایش لمسی با رزلوشن ۱۰۴۰ کیلو نقطه قابل چرخش است که به میزان ۱۸۰ درجه به بغل باز شده و ۲۵۰ درجه به سمت بالا و پایین می چرخد. منظره یاب الکترونیکی و صفحه نمایش اصلی این دوربین بدون آینه جدید هر دو پوشش فریم ۱۰۰% فراهم می کنند.

از سایر ویژگی های برجسته و پیشرفته دوربین پاناسونیک Panasonic Lumix DMC-GX8 می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • کنترل جدید Dual Dial Control یا کنترل از طریق پیچ های کنترل دوبل ( در جلو و عقب دوربین ) برای کنترل قابل تنظیم سفارشی سریع و کاربردی.
  • سیستم فوکوس خودکار LUMIX G Contrast AF با سرعت انتقال سیگنال بالا حداکثر تا ۲۴۰ فریم در ثانیه که فوکوس خودکار نرم و بسیار سریعی برابر با ۰٫۰۷ ثانیه را فراهم می کند.
  • ویژگی و فن آوری Depth from Defocus (DFD) یا عمق ناشی از خروج از فوکوس که زمان فوکوس را بیش از پیش کاهش می دهد.
  • ویژگی Low Light AF یا فوکوس در نور کم که امکان در فوکوس قرار دان سوژه ها در شرایط بسیار کم نور نظیر عکاسی در شب را فراهم می کند.
  • سیستم Wi-Fi همراه با قابلیت NFC یا اتصال میدان نزدیک برای کنترل دوربین از راه دور یا انتقال عکس ها و تصاویر به سایر وسایل

http://www.ARTCollege.ir

منبع : پارس کانن

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “رونمایی از دوربین عکاسی Panasonic Lumix DMC-GX8”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت توسط کانون تبلیغاتی نقطه هنر